poniedziałek, 12 maja 2014

GIMNAZJUM W SKRZYSZOWIE V DRUŻYNĄ WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO 2014 !!!W piątek 9 maja 2014r w Skrzyszowie odbył się finał wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży w piłce ręcznej chłopców. W turnieju startowało 6 najlepszych gimnazjów Małopolski , które zakwalifikowały się z poszczególnych eliminacji: Gimnazjum w Szaflarach, Gimnazjum w Skrzyszowie, Gimnazjum w Libuszy, Gimnazjum nr37 w Krakowie, Gimnazjum nr1 w Chrzanowie, Gimnazjum nr1 w Bochni .


Do finału wojewódzkiego drużyny te musiały pokonać kilka etapów: gminny, półfinał powiatowy, finał powiatowy i finał rejonowy. Głównym organizatorem zawodów był v-ce prezes MSZS Marek Małek który jednocześnie jest organizatorem rejonowym. Zawody rozpoczął uroczyście wójt Gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, który powitał wszystkich m. in. dyrektora ZSPiG Roberta Wadyckiego, trenera Stanisława Majorka, v-ce prezesa MZPR Włodzimierza Łabno, sędziów  oraz trenerów i ich zespoły.

Po oficjalnym rozpoczęciu organizator główny przedstawił zasady rozegrania finału. Wylosowano 2 grupy po 3 zespoły i niestety nasze gimnazjum jak się okazało trafiło najgorzej jak mogło bo do grupy z późniejszym mistrzem i v-ce mistrzem województwa. Mimo niekorzystnego losowania zespół ze Skrzyszowa prowadzony przez pana Rafała Łabuza walczył bardzo dzielnie i w pierwszym meczu uzyskał wynik remisowy z utytułowanym Gimnazjum nr 37 w Krakowie.

W drugim meczy szczypiorniści ze Skrzyszowa spotkali się z jak się później okazało mistrzami województwa Gimnazjum w Chrzanowie i przegrali 3ma bramkami jednak grali bez swojego najlepszego zawodnika Piotrka Wadyckiego,  który już do turnieju przystąpił po chorobie a mecz z Krakowem okupił kontuzją. Chłopcy walczyli bardzo dzielnie i liczyli, że zespół z Chrzanowa stanie na wysokości zadania i wygra z Krakowem lepszym stosunkiem bramek co dawało awans do najlepszej 4ki naszej drużynie. Mecz między Krakowem a Chrzanowem był prowadzony w jak się okazało „przyjacielskiej” atmosferze i dało się odczuć,  iż żadnej drużynie nie zależy na wzajemnym wyeliminowaniu się.

W kolejnym meczu  nasi chłopcy po raz kolejny pokazali charakter i wygrali z dużo bardziej utytułowanym zespołem z Libuszy 11:9 tym samym zdobywając historyczne piąte miejsce wśród gimnazjów Małopolski. Cały turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie o czym świadczy bardzo dużo remisów. Na zakończenie zostały rozdane przez głównego organizatora oraz Sekretarza Gminy Skrzyszów Panią Cecylię Andrusiewicz dyplomy,  puchary oraz medale dla najlepszych drużyn. Nasi młodzi szczypiorniści zakończyli turniej stosunkiem:  1 wygrana, 1 remis i 1 przegrana,  co jak na pierwszy udział takiej imprezie  jest sporym sukcesem. Liczymy na to, iż w następnym roku będzie jeszcze lepiej.


 W ekipie ze Skrzyszowa wyróżnić należy  kapitana zespołu Piotrka Wadyckiego(środek rozegrania) oraz Szymona Stelmacha(lewe rozegranie), Kamila Wzorka(obrotowy),  Filipa Stelmacha(środek rozegrania), Marcina Jasiaka(bramkarz), Jakuba Krasa(prawe skrzydło), Dominika Chrapuste (bramkarz), Jakuba Chmiela(lewe skrzydło), Filipa Marcke(prawe rozegranie). Szczególne podziękowania  za pomoc w osiągnięciu tego sukcesu należą się dla: Pana Marcina Kiwiora  Wójta Gminy Skrzyszów, Pana Roberta Wadyckiego dyrektora ZSPiG, Krzysztofa Galusa prezesa LUKS, trenera Marcina Ogarka, Mikołaja Sygnarowicza i Grzesia Barnasia. Zapraszamy na stronę internetową UKS KRUKI Skrzyszów:

 Dziękujemy:  Rafał Łabuz  oraz sekcja piłki ręcznej ze Skrzyszowa


Wyniki turnieju
Libusza-Szaflary          8:10
Skrzyszów-Kraków      11:11
Libusza-Bochnia         10:11
Skrzyszow-Chrzanów  8:11
Szaflary-Bochnia         13:8
Kraków-Chrzanów       12:13
Libusza-Skrzyszów      9:11
Szaflary-Kraków          10:10
Bochnia-Chrzanów     10:10
Bochnia-Kraków         11:16
Szaflary-Chrzanów      4:12

1 miejsce Gimnazjum nr1 w Chrzanowie
2 miejsce Gimnazjum nr37 w Krakowie
3 miejsce Gimnazjum w Szaflarach
4 miejsce Gimnazjum nr1 w Bochni
5 miejsce Gimnazjum w Skrzyszowie
6 miejsce Gimnazjum w Libuszy

GIMNAZJUM  W  SKRZYSZOWIE - SKŁAD:
Piotr Wadycki- kapitan , Szymon Stelmach, Kamil Wzorek, Patryk Kalita, Filip Stelmach, Marcin Jasiak, Bartłomiej Mondel, Bartłomiej Stanosz, Filip Mądel, Miłosz Nowak, Mikołaj Jasiak, Jakub Kras, Dominik Chrapusta, Jakub Chmiel, Filip Marcke, Ocłoń Kamil, Jakub Kuta,  Jarosław Stańczyk,  trener-Rafał Łabuz