środa, 18 września 2019

Zebranie Gminnych Organizatorów Sportu, Tarnów 18.09.2019 r.


W dniu 18 września 2019 r. w starostwie powiatowym w Tarnowie odbyło się zebranie Gminnych Organizatorów Sportu. Celem spotkania było omówienie planu pracy na rok szkolny 2019/2020, ustalenie kalendarza imprez sportowych oraz zasad współpracy Gminnych Organizatorów Sportu z Wydziałem Edukacji Kultury i Promocji. Spotkanie prowadził prezes PSZS w Tarnowie - Edward Cudek. Nie zabrakło gości w osobach Dyrektora wspomnianego Wydziału  - Pana Czesława Midy, Pana Jarosława Zbrożka odpowiedzialnego za współpracę Wydziału Edukacji z GOS w powiecie oraz Pana Marka Małka - v - ce prezesa Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie.
Na uwagę zasługuje fakt, że po dwóch latach starostwo powiatowe w Tarnowie przywraca finansowanie zawodów sportowych na poziomie szkół podstawowych w ramach Igrzysk Dzieci (klasy IV  - VI) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII - VIII). Daje to nadzieję, że współzawodnictwo sportowe w powiecie tarnowskim  powróci na właściwe tory, a profesjonalna obsługa sędziowska w połączeniu z pucharami i medalami dla najlepszych drużyn sprawi, że prestiż i ranga imprez sportowych zyska na znaczeniu.
Ministerstwo Sportu i Turystyki przygotowało kolejny ciekawy projekt pod nazwą "Skaut", którego celem jest wyławianie talentów w odległych zakątkach naszego kraju. O założeniach tego pomysłu poinformował zebranych v - ce prezes MSZS w Krakowie Pan Marek Małek.
Na uwagę zasługuje wysoka frekwencja  GOS na spotkaniu, w  którym przedstawiciele 15 gmin reprezentowali swoje samorządy.