środa, 6 listopada 2019

Wojewódzkie podsumowanie współzawodnictwa sportowego, Myślenice 06.11.2019 r.


Po raz kolejny Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach była organizatorem Wojewódzkiego Podsumowania Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2018/2019. Uroczystość prowadził prezes i v-ce prezes MSZS w Krakowie Waldemar Gramek i Feliks Piwowar. Nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta Krakowa, samorządów powiatowych, które reprezentowali starostowie. Swoją obecnością zaszczycił honorowy prezes MSZS Pan Włodzimierz Nowak. Gościem specjalnym była Klaudia Siciarz - płotkarka, wicemistrzyni Europy z 2019 roku w tej konkurencji, która uzyskała kwalifikację olimpijską i będzie reprezentować nasz kraj w przyszłym roku w Tokio, w biegu na 110 m przez płotki. 
Na początku uroczystości wyróżnienia otrzymały szkoły, które zajęły miejsca od 1-10 w końcowej punktacji na poziomie Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży. Suma tych trzech poziomów współzawodnictwa sportowego złożyła się na klasyfikację końcową powiatów. W tym miejscu pamiątkowe puchary otrzymało 6 najlepszych jednostek samorządu terytorialnego w tej punktacji. 
Na koniec wręczono podziękowania dla działaczy, nauczycieli i trenerów, którzy w minionym roku szkolnym w sposób szczególny propagowali i upowszechniali sport wśród dzieci i młodzieży województwa małopolskiego. Wśród tej grupy znaleźli się przedstawiciele naszego powiatu - Edward Cudek  - prezes PSZS w Tarnowie, Paweł Kafel - nauczyciel w.f. z Gromnika oraz Mariusz Lasota - nauczyciel w.f z Zakliczyna.