poniedziałek, 28 września 2020

Finał powiatowy Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kolarstwie górskim, Tarnów 25.09.2020 r.

 


Po raz kolejny odbyły się zawody w kolarstwie górskim MTB. Impreza została zorganizowana przez STOWARZYSZENIE "SOKÓŁ" TARNÓW na trasie wyznaczonej w Parku Biegowym "MARCINKA" w Tarnowie. Pętla trasy liczyła 2250 m. Wzięły w nich udział dzieci i młodzież ze szkół z terenu powiatu ze szkół podstawowych z terenu powiatu tarnowskiego i Miasta Tarnowa.

Rozegrano trzy wyścigi na dystansach od 4 do 8 km. Zawodnicy do 6 miejsca oraz punktujący w Pucharze Polski zdobyli kwalifikacje do Finału Wojewódzkiego w Kolarstwie Górskim w dniu 29 września 2020 w Sieprawiu w powiecie.
Ceremonię rozpoczęcia oraz wręczanie pucharów, medali, prowadził Prezes Sokoła Tarnów.
Puchary, medale, zostały zakupione ze środków finansowych Starostwa Powiatowego w Tarnowie.
W związku z trudną sytuacja epidemiologiczną i zakazem uczestnictwa w zawodach sportowych w niektórych szkołach z powiatu tarnowskiego, tegoroczne kwalifikacje do Finałów Wojewódzkich uwzględniały wyniki z zawodów MTB z Pucharu Polski 2020 oraz Mistrzostw Powiatu tarnowskiego w kolarstwie górskim 2020. Impreza przebiegała z przestrzeganiem reguł i zasad bezpieczeństwa.
W finale wojewódzkim w kolarstwie górskim, który odbędzie się w dniu 29 września 2020 w Sieprawiu w powiecie myślenickim, powiat tarnowski będzie reprezentowany przez zawodników z:
-gminy Tuchów -Niwki -Bogoniowic -Zbylitowskiej Góry

Życzymy szczęścia i MOCY podczas najbliższych zawodów na Pucharze Tarnowa oraz w Sieprawiu.
Dziękujemy wszystkim którzy przybyli i wspaniale prezentowali się na tych zawodach oraz na zawodach Pucharu Polski.

Marcin Bialik