środa, 18 grudnia 2013

Dominacja Zakliczyna – całe złoto zostało na miejscu !!!Finał Powiatowy
Igrzysk Młodzieży Szkolnej
w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
Zakliczyn 17.12.2013r.

          W dniu 17 grudnia 2013 roku w hali sportowej Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum                         w Zakliczynie zakończono tenisowy maraton zawodów sportowych powiatu tarnowskiego w tenisie stołowym.
Rozegrano tu siódmą imprezę a mianowicie finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, w którym wystąpiły drużyny wyłonione w półfinałach w Zakliczynie                     i Skrzyszowie
         Wśród dziewcząt były to reprezentacje szkół podstawowych z Wojnicza, Woli Rzędzińskiej nr 1, Woli Lubeckiej i gospodynie – drużyna z Zakliczyna. I właśnie ta ostatnia drużyna okazała się najlepszą w finale, zostając mistrzyniami powiatu tarnowskiego, pokonując kolejno wszystkie rywalki: Wojnicz 3:0, Wolę Lubecką 3:0 i Wolę Rzędzińską nr 1 3:2. Na drugiej pozycji po porażce z Zakliczynem i zwycięstwami z Wolę Rzędzińską nr 1 3:2 i Wojniczem 3:0 ukończyła turniej drużyna Woli Lubeckiej. Na najniższym stopniu podium stanęły dziewczęta z Woli Rzędzińskiej nr 1 po dwóch porażkach i zwycięstwie nad Wojniczem 3:1, który ukończył turniej na 4 pozycji.

Ostateczna kolejność:

1. Szkoła Podstawowa Zakliczyn                 3 6 9-2 /Nikola Pach, Oliwia Łopatka/
2. Szkoła Podstawowa Wola Lubecka          3 4  6-5 /Klaudia Ciszczoń, Sara Labak, Natalia Kapa/
3. Szkoła Podstawowa nr 1 Wola Rzędzińska 3 2  7-7  /Klaudia Karczmarczyk, Paulina Turaj, Agata Ciochoń /
4. Szkoła Podstawowa Wojnicz                  3 0  1-9 /Olga Latawska, Klaudia Stolarz/         Wśród chłopców wystąpiły drużyny ze szkół podstawowych ze Skrzyszowa, Czermnej, Poręby Radlnej         i gospodarzy z Zakliczyna. Zawodnicy gospodarzy okazali się bardzo niegościnni i nie dali rywalom żadnych szans pokonując kolejno Porębę Radlną 3:0, Czermną 3:0 i Skrzyszów 3:1 zostając podobnie jak ich szkolne koleżanki mistrzami powiatu tarnowskiego w drużynowym tenisie stołowym. Srebrne medale wywalczyli uczniowie ze Skrzyszowa, którzy oprócz porażki z Zakliczynem odnieśli dwa zwycięstwa nad Porębą Radlną 3:1 i Czermną 3:0. Na najniższym stopniu podium po zwycięstwie 3:0 nad Czermną stanęli reprezentanci Poręby Radlnej.

Ostateczna kolejność:        

1. Szkoła Podstawowa Zakliczyn               3 6  9-1  /Szymon Hełmecki, Sebastian Rak, Dominik Szczepański/
2. Szkoła Podstawowa Skrzyszów             3 4  7-4  /Mateusz Galus, Konrad Pis/
3. Szkoła Podstawowa Poręba Radlna        3 2  4-8  /Filip Jaskiewicz, Sebastian Jaśkiewicz, Patryk Wzorek/
4. Szkoła Podstawowa Czermna               3 0  2-9  /Kamil Wierzgacz, Paweł Jasiczek/

         Sam udział w finale to wspaniały sukces wszystkich drużyn, zważywszy na fakt, że w powiecie tarnowskim mamy blisko 150 szkół podstawowych i większość wzięła udział we wcześniejszych eliminacjach.
         Wszystkie drużyny uczestniczące w finale zostały nagrodzone pięknymi pucharami, zawodnicy i trenerzy medalami oraz dyplomami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz organizatorów czyli Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, Uczniowski Klub Sportowy „GULON” działający przy tej placówce i Gminnego Organizatora Sportu w Zakliczynie Ryszarda Okońskiego, który był sędzią głównym wszystkich turniejów i wraz z dyrektorem Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie Józefem Gwiżdżem nagrodził najlepsze drużyny. Po dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego /zawodów rejonowych/, gdzie spotkają się już w przyszłym roku z najlepszymi drużynami z powiatów brzeskiego, dąbrowskiego i miasta Tarnowa /jak niesie wieść gminna podobno znowu w Zakliczynie/. Do zobaczenia w przyszłym roku.