środa, 18 grudnia 2013

Żabno w gimnazjach tak jak Zakliczyn wśród szkół podstawowych – całe złoto dla nich !!!Finał Powiatowy
Gimnazjady Młodzieży
w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
Zakliczyn 17.12.2013r.

          W dniu 17 grudnia 2013 roku w hali sportowej Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum                         w Zakliczynie rozegrano obok finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozegrano również finał powiatowy Gimnazjady Młodzieży w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, w którym wystąpiły drużyny wyłonione w półfinałach w Zakliczynie i Skrzyszowie.
         Wśród dziewcząt były to reprezentacje gimnazjów z Lubczy, Żabna i Szerzyn. Na starcie zabrakło niestety z przyczyn obiektywnych ekipy ze Skrzyszowa , która w związku z tym została sklasyfikowana po trzech walkowerach na miejscu czwartym. Pozostałe trzy ekipy stoczyły zacięte boje o tytuł mistrzyń powiatu         w Gimnazjadzie Młodzieży, z której ostatecznie zwycięsko wyszły reprezentantki Gimnazjum w Żabnie. Pokonały one przeciwniczki w obydwu meczach w stosunku 3:2, głównie dzięki znakomitej postawie Roksany Szpilskiej, która zwyciężyła we wszystkich grach pojedynczych. W spotkaniu decydującym o miejscu 2 i 3 drużyna Gimnazjum z Szerzyn w takim samym stosunku zwyciężyła ekipę Gimnazjum z Lubczy i zapewniła sobie srebrne medale i awans do dalszego etapu rozgrywek. Wszystkie spotkania rozstrzygnęły się dopiero            w ostatnich grach pojedynczych co świadczy o wyrównanym poziomie rywalizacji.
Ostateczna kolejność:

1. Gimnazjum Żabno             3 6  9-4 /Roksana Szpilska, Daria Motyka /
2. Gimnazjum Szerzyny       3 4  8-5 / Gabriela Jasiczek, Patrycja Kozioł//
3. Gimnazjum Lubcza                   3 2  7-6 /Renata Rośko, Karolina Gilska, Kinga Klucznik/
4. Gimnazjum Skrzyszów     3 0  0-9
         Wśród chłopców wystąpiły drużyny z Gimnazjum w Żabnie, Zakliczynie, Pogórskiej Woli i Pleśnej .Tutaj turniej miał jednostronny przebieg i zwycięzcami zostali pewnie przedstawiciele Gimnazjum z Żabna , którzy na co dzień występują w II i III- ligowych drużynach UKS Villa Verde Olesno i UKS Sokół Żabno. Drużyna ta pokonała wszystkich rywali po 3:0 tracąc zaledwie dwa sety w całym turnieju. Zacięty bój toczył się o miejsca 2-4, z którego ostatecznie zwycięsko wyszła ekipa gospodarzy z Gimnazjum w Zakliczynie pokonując Pleśną 3:1 i Pogórską Wolę 3:2, która zwyciężając Pleśną 3:0 zapewniła sobie miejsce na najniższym stopniu podium.

Ostateczna kolejność:

1. Gimnazjum Żabno               3 6  9-0 /Rafał Tatarczuch, Maksymilian Bil, Dariusz Cholewa/
2. Gimnazjum Zakliczyn          3 4  6-6 /Dawid Rak, Piotr Bardon/
3. Gimnazjum Pogórska Wola   3 2  5-6 /Dawid Smoter, Adam Furtak/
4. Gimnazjum Pleśna             3 0  1-9 /Oskar Budzik, Konrad Pytel/         Wszystkie drużyny uczestniczące w finale zostały nagrodzone pięknymi pucharami, zawodnicy i trenerzy medalami oraz dyplomami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz organizatorów czyli Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, Uczniowski Klub Sportowy „GULON” działający przy tej placówce i Gminnego Organizatora Sportu w Zakliczynie Ryszarda Okońskiego, który był sędzią głównym wszystkich turniejów i wraz z dyrektorem Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie Józefem Gwiżdżem nagrodził wszystkie drużyny uczestniczące w finale.  Po dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego /zawodów rejonowych/, gdzie spotkają się już w przyszłym roku z najlepszymi drużynami z powiatów brzeskiego, dąbrowskiego i miasta Tarnowa /jak niesie wieść gminna podobno znowu w Zakliczynie, który w zawodach drużynowych zdobył aż 3 medale – 2 złote i 1 srebrny/. Do zobaczenia w przyszłym roku.