czwartek, 9 marca 2017

Finał Grand Prix o Puchar Burmistrza Wojnicza, 05.03.2017 r.

FINAŁ Grand Prix Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Wojnicza_2017

W niedzielę 5 marca 2017r. w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych odbył się ostatni 3 etap finałowy cyklu „Grand Prix Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Wojnicza” zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy w Wielkiej Wsi oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu. Dwie pierwsze edycje, czyli Mikołajkowy TTS odbył się 10 grudnia w Wielkiej Wsi, natomiast Charytatywny TTS w dniach 4,5 lutego w Grabnie i Wielkiej Wsi. W całym cyklu udział wzięło 157 zawodników i zawodniczek, większość z Gminy Wojnicz, duża grupa przyjeżdżała do nas z Zakliczyna i Czchowa pod przewodnictwem zawodnika i trenera sekcji tenisowej Mateusza Malika, gościliśmy również zawodników z rejonów Nowego Sącza, Krakowa, Żabna, Olkusza, Kielc, a nawet z Gdańska. W kategorii SP dziewczęta â 12 zawodniczek, kategorii SP chłopcy â 39 zawodników, w168 Finał GPTS 2017kategorii GIM dziewczęta â 3 zawodniczki, w kategorii GIM chłopcy â 13 zawodników, w kategorii OPEN amator â 43 zawodników, w kategorii OPEN zawodowiec â 46 zawodników. W dzisiejszym dniu, jak i w każdym turnieju, uczestnicy rywalizowali w sześciu kategoriach, walcząc o wygraną w 3 edycji oraz o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej „Grand Prix”. I tak na najwyższym stopniu podium w generalce tryumfowali: BRZĘK PATRYCJA â Porąbka Iwkowska, STOLARZ MATEUSZ â Wielka Wieś, BRZĘK MAGDALENA â Porąbka Iwkowska, PĘCZEK MATEUSZ â Zadroże, GAJDA RAFAŁ â Iwkowa, BARDON PIOTR â Zakliczyn .
Na zakończenie zwycięscy 3 edycji otrzymali pamiątkow25 Finał GPTS 2017e statuetki i dyplomy, natomiast pierwsza najlepsza trójka w generalnej klasyfikacji „Grand Prix 2017 o Puchar Burmistrza Wojnicza” otrzymała od Burmistrza Wojnicza Tadeusza Bąka okazałe puchary i dyplomy. Dla uczestników, którzy pozostali z nami do końca, poprzez losowanie rozdano nagrody rzeczowe ufundowanych przez naszych sponsorów.
Podczas niedzielnego spotkania na hali w Wojniczu mieliśmy jeszcze kilka miłych akcentów a125 Finał GPTS 2017mianowicie: przyjechała do nas Pani Dorota Nowacka, reprezentantka Polski. Pani Dorota w swoim dorobku ma już: â srebro indywidualnie, Mistrzostwa  Świata Chiny 2014, â srebro drużynowo, Mistrzostwa  Świata Chiny 2014, â brąz indywidualnie, Mistrzostwa  Europy Dania 2015, â srebro drużynowo, Mistrzostwa  Europy Dania 2015, â srebro indywidualnie, Mistrzostwa Europy Włochy 2013, â złoto drużynowo, Mistrzostwa Europy Włochy 2013, â srebro indywidualnie, Mistrzostwa Europy Chorwacja 2011 i wiele innych. Gratulujemy.
Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji  12 stołów, przy których zaangażowano zawodników200 Finał GPTS 2017jako sędziów, nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali wolontariusze z Wielkiej Wsi. Jak można było się spodziewać do końca rozgrywek trwały zacięte i emocjonujące mecze. Przemiła atmosfera podczas zawodów skłaniała zawodników grających do jeszcze większej determinacji i wali o każdą piłeczkę i zdobyty punkt, natomiast zawodnicy oczekujący na swój kolejny mecz nie szczędzili oklasków za bardzo dobre ataki i obrony przy stołach.
Na zakończenie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji, tym samym zapraszamy do brania udziału w kolejnych imprezach sportowych organizowanych na terenie Gminy Wojnicz.
Zawody zostały zorganizowane przez: UKS w Wielkiej Wsi â Michała Fudalę, GOK â Lucjana Hajdo  przy wsparciu Burmistrza Wojnicza Tadeusza Bąka, Pana Dyrektora ZSLiT Ryszarda Pacynę oraz życzliwych osób i sponsorów, bez których trudno byłoby zrealizować omawiane wydarzenie sportowe. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.