środa, 29 września 2021

Finał powiatowy Igrzysk Dzieci w trójboju lekkoatletycznym i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnej lidze lekkoatletycznej, Tarnów 05.10.2021r.

 


Zawody lekkoatletyczne odbędą się przy ulicy Piłsudskiego 32 na stadionie lekkoatletycznym.

Harmonogram zawodów:

godz. 9.00 - 9.30 - zgłoszenia do zawodów

godz. 9.45 - 11.00 - start uczniów z rocznika 2010 w trójboju lekkoatletycznym

godz. 11.00 - 12.30 start uczniów w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w lidze lekkoatletycznej

godz. 13.00 - zakończenie zawodów


Regulaminy ze strony MSZS w Krakowie

 TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY 

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2021 roku. I. Uczestnictwo: W zawodach startują reprezentacje szkół podstawowych, oddzielnie dziewcząt i chłopców. Reprezentacja składa się z 5 dziewcząt lub 5 chłopców. Prawo startu mają dzieci z rocznika 2010 (jesienią 2021) oraz 2011 i młodsi (wiosną 2022).

II. Program zawodów: · bieg na 60 m, · skok w dal (ze strefy), · rzut piłeczką palantową (80 g). 

III. Sposób przeprowadzenia zawodów: Kolejność rozgrywania konkurencji jest dowolna. Bieg 60 m - bieg będzie rozgrywany w seriach na czas. - zawodnicy startują z bloków i powinni biec po przydzielonym im torze od startu do mety. - zawodnik zostaje wyeliminowany z biegu po trzecim falstarcie zachowując prawo startu w następnych konkurencjach. Skok w dal - strefa jest częścią rozbiegu, posypana kredą. - szerokość strefy równa się szerokości rozbiegu, a długość wynosi 100 cm. - końcem strefy powinna być belka z plasteliną. W skład strefy nie wchodzi plastelina. - każdy zawodnik ma prawo do 3 prób. - pomiaru dokonujemy od najbliższego śladu zostawionego przez czubek buta w strefie. - jeżeli zawodnik odbije się przed strefą, pomiaru dokonujemy od początku strefy. - pozostałe przepisy jak w skoku w dal. Rzut piłką palantową - rzuty wykonuje się w dowolny sposób prawą lub lewą ręką, z miejsca lub rozbiegu. - każdy startujący zawodnik ma prawo do wykonania jednego rzutu próbnego, a następnie trzy rzuty w konkursie następujące po sobie. - odległość uzyskaną przez zawodnika ocenia sędzia z dokładnością do 0,5 m. - liczy się najlepszy rezultat. - pomiaru dokonuje się w linii prostopadłej do osi rzutu na niekorzyść zawodnika. 

IV. Punktacja: - wyniki przelicza się na punkty według tabel trójbojowych. - suma osiągniętych punktów za trzy konkurencje daje ostateczny rezultat każdego zawodnika. - na wynik drużyny składają się końcowe rezultaty 4 najlepszych zawodników (z 5 startujących). - przy jednakowej liczbie punktów uzyskanych przez szkoły zajmujące miejsca od I do III o wyższej lokacie decyduje wynik w trójboju najlepszego zawodnika, a jeżeli to nie wyłoni I – III miejsca to kolejno wyniki kolejnych zawodników.

SZKOLNA INDYWIDUALNA LIGA LEKKOATLETYCZNA 

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2021 roku. 

1. Uczestnictwo W finale wojewódzkim IMS startują i punktują reprezentacje powiatów złożona z uczniów urodzonych w latach 2007-2008 w ilości/ składzie: · po 3 zawodników/czki w 1 konkurencji biegowej · po 2 zawodników /czki w 1 konkurencji technicznej · po 1 sztafecie Powiaty-szkoły przesyłają zgłoszenia startującej młodzieży poprzez SRS najpóźniej do dwóch dni przed terminem zawodów – do organizatora zawodów. Kierownik reprezentacji powiatu na 1 godz. przed rozpoczęciem zawodów dostarcza do biura zawodów karty zgłoszeń. 

2. Program zawodów Na wszystkich szczeblach zawodów organizatorzy ustalają program dostosowany do możliwości startujących wybierając konkurencje z niżej wymienionych: · dziewczęta: 100 m, 300 m, 600 m, skok w dal, pchnięcie kulą (3 kg), sztafeta 4 x 100 m (sztafeta szkolna), · chłopcy: 100 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, pchnięcie kulą (5 kg), sztafeta 4 x 100 m (sztafeta szkolna), 

3. Sposób przeprowadzenia zawodów i przepisy · Każdy zawodnik może startować maksymalnie w 2 konkurencjach indywidualnych i w 1 sztafecie. · Start w biegu długim (600 m lub 1000 m) wyklucza udział w innej konkurencji. · Bieg na 100 m rozgrywany będzie jako eliminacje i finały jednocześnie, pozostałe konkurencje biegowe w seriach na czas. · Drugi falstart powoduje dyskwalifikację zawodnika, · Pozostałe przepisy zgodne z przepisami PZLA. 

 4. Punktacja prowadzona jest tylko między powiatami zgodnie z reg. Ogólnym MSZS